8 Feb 2012

Takto treba prekabátiť daňový úrad a vyhnúť sa plateniu daní

Submitted by Barny

Tento príbeh som čítal v jednej správe od významného zahraničného marketing poradcu. Odporúčam príbeh prečítať až do konca kde nájdete veľmi zaujímavú poučku.

Ako prekabátiť daňový úrad Žil raz jeden veľmi bohatý podnikateľ, ktorý mal tri dcéry. Mal šťastný a vyrovnaný život. Dcéry už boli vydaté, mali dobrých a usilovných manželov. Rodinné vzťahy boli výborné, všetci žili šťastne.

Podnikateľ sa rozhodol napísať svoj závet, a svoj majetok prenechať dcéram a ich rodine. Od svojich advokátov však dostal šokujúcu správu. Dedičstvo sa v USA totiž zdaňuje extrémne vysokou dedičskou daňou nehovoriac o ostatných povinných poplatkoch počas zdedenia.

Náš podnikateľ bol z toho nešťastný. Celý svoj život prežil čestne, vždy všetky svoje príjmy poctivo zdanil a zdalo sa mu nespravodlivé, že tento majetok musia ešte raz zdaniť aj jeho deti.

 

 

Poprosil teda svojich advokátov, aby voľačo vymysleli.

Dostal však nepríjemnú správu. Žiadna právna cesta na zníženie týchto výdavkov neexistuje!

Náš podnikateľ sa však nevzdal. Vybral sa do knižnice, a celé týždne skúmal právo. Nakoniec našiel jediné vhodné riešenie.

Svojej rodine, známym a aj advokátom rozposlal pozvánky na veľkolepí rodinný ples – kde chcel oznámiť že s podnikaním skončí a pôjde do dôchodku.

Počas oslavy, keď už boli prítomný všetci hostia, podnikateľ predniesol slávnostný príhovor. Povedal, že je veľmi šťastný že v živote dosiahol takmer všetko čo chcel, a že má slušné, pracovité a milujúce deti.

Jedine, čo ho mrzí, že jeho dcéry našli neschopných, lenivých a naničhodných manželov.

Hostia len nechápavo pozerali a tak isto boli zarazené aj dcéry a ich manželia. Jednoducho nechápali slová starého podnikateľa, ale on na svojich slovách trval, a nedal im žiadne ďalšie vysvetlenie.

Na druhý deň všetky významné časopisy písali len o tom, ako majiteľ veľkého impéria urazil svojich zaťov – a o tom, že ho zažalovali za urážku na cti.

Podnikateľ odpovedal v otvorenom liste, že za tým čo povedal aj stojí, a keď ho chcú zažalovať, nech to spravia.

A stalo sa. Zaťovia od neho vysúdili odškodné vo výške celého jeho majetku!

A nakoľko vysúdené odškodné sa v USA nepodlieha žiadnej dane (ak dobre viem ani u nás na Slovensku), náš podnikateľ celý svoj majetok „prenechal“ svojej rodine bez výraznej straty.

 

Aké je poučenie z tohto príbehu?

Nemožné neexistuje!

Často sa stretávam s názormi podnikateľov, že sú v beznádejnej situácii. U nich nefunguje marketing, nefunguje reklama klesajú tržby a nevidia žiadne východisko.

Keby náš podnikateľ uveril svojim advokátom, že neexistuje žiadne riešenie, jeho rodina by zdedila oveľa menší majetok.

Ale on sa nevzdal.

Nevzdávajte sa ani vy!

Je pravda, že nás strašia s krízou. Je pravda, že momentálne je možno ťažšie podnikať ako predtým. Ale nevzdávajte sa

Množstvo skutočných príbehov skutočných podnikateľov dokazuje, že prosperovať a rásť je možné i v ťažkých časoch.

Vy, kto čítate tento článok patríte medzi takých ľudí, ktorí sú pripravený bojovať, vzdelávať sa a napredovať v podnikaní vždy a za každých okolností. Blahoželám Vám k tomu, Vy ste na dobrej ceste

Ak chcete napredovať, ak sa nevzdávate, ak chcete spoznať marketingové stratégie ktoré fungujú i v ťažkých časoch,, prosím pozrite si túto stránku.

Vždy boli víťazi a vždy sú aj porazení. Ale existuje VEC, čo vždy patrí len víťazom a nikdy porazeným. Tá VEC Vám pomôže rásť i v čaše krízy, v dobe keď sa iní vzdávajú.

Že čo je tá VEC?

O tom je táto stránka >>>

 

 

 

Súhlasíte, oponujete? Pridajte Váš príspevok do komentárov.

Barny, Váš online marketing poradca s najhoršou slovenčinou, ale s najväčším srdcom :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Neopustite stranku prosimBezplatné informácie priamo k Vám!

 

Chcete viac informácií? Vyskúšajte ma zadarmo! Získajte Internet Marketing Spravodaj s témami:

  • Taktiky proti cenovým akciám - 7 taktík namiesto znižovania cien.
  • Trvalý zisk, lojálna klientela - ako na to profesionálne?
  • Kreativita v podnikaní - a klienti budú nakupovať u Vás.
  • Dobrá ponuka základ úspechu - ako vytvoriť neodolateľnú ponuku?
  • Marketing je jednoduchý - ako otestovať úspešnosť nápadu?
  • Malé zmeny – veľký zisk: ako na to? Vzorec profitu.

Žiadajte tieto bezplatné informácie hneď teraz! Stačí zadať Vaše meno a emailovú adresu, a prvé číslo spravodaja Vám pošleme do dvoch hodín.
*Táto ponuka je bezplatná a k ničomu Vás nezaväzuje.

* Krstné meno:
* Emailová adresa:

**Nič neriskujete. Táto ponuka je bezplatná! Tak prečo ju nevyužiť?

Komentáre

Chapem, ze mementom tohto pribehu je nieco ine, ako rozoberat vsetky mozne cesty, ako previest svoj majetol na svoje deti, ale nemozem si odpustit moj postreh, ktory mi napadol hned na zaciatku citania. Preco by podnikatel na dochodku mal cakat na svoju smrt, aby sa uplatnil zavet, ked mohol svoj majetok pohodlne za $1 predat svojim detom? To podla mna napadne kazdemu chytrejsiemu cloveku, ktory tento pribeh zacne citat. Co Vy na to Barny?

Asi by mu nikto nezožral, keď daruje 1.000.000$ za 1$ ;-)